E konfirmon Perez, ylli i madh po largohet nga Reali – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

E konfirmon Perez, ylli i madh po largohet nga Reali

19:44 | 28 Maj 2019

Presidenti i Real Madrid, Florentino Perez ka treguar se Sergio Ramos do të largohet , por jo falas.

Menaxheri i Los Blancos Ramos, 33 vjeç, ka njoftuar Perez se ai ka marrë një ofertë tërheqëse nga një klub kinez Super League,përcjell ORAinfo.

Por autoritetet e futbollit të Kinës kanë vendosur një taksë transferimi 100 për qind për lojtarët e huaj dhe nëse Ramos do të linte LaLiga për klubin pa emër, ai do të duhej të largohej falas.

Perez i tha radiostacionit spanjoll Onda Cero se ai kishte folur me Ramos lidhur me ofertën.

“Sergio Ramos nuk ka qenë në shtëpinë time dhe as unë në të, ata erdhën të më takonin në zyrë”, tha Perez.

“Ata më thanë se kishin një ofertë shumë të mirë nga Kina, por rregullat atje nuk lejojnë të paguajnë transferimin. I thashë Ramos se ishte e pamundur që Real Madrid të linte kapitenin e tyre të lirë
“Unë i thashë Ramos se ishte e pamundur që Real Madrid të lejonte kapitenin e tyre të shkonin pa pagesë. Nuk i kushtoj më shumë rëndësi”.

Është raportuar se Ramos, i cili ka qenë me Realin që nga viti 2005, është i vendosur të largohet nga klubi këtë verë pas një rënieje me Perez në lidhje me eliminimin nga Liga e Kampionëve në Ajax./ORAinfo/

Komento: