E konfirmon ylli i Realit, mund t”i bashkohet Juventusit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

E konfirmon ylli i Realit, mund t”i bashkohet Juventusit

14:09 | 11 Shkurt 2019

Marcelo ka pranuar admirimin e tij për Juventusin. Kjo do të thotë se në një të ardhme ai do të mund të bëhet pjesë e bianconerëve.

Marcelo ka qenë i lidhur me një transferim te Juve në muajt e fundit dhe braziliani sugjeroi se ai ishte i hapur për të bërë një lëvizje një ditë përcjell ORAinfo.

“Po flasim për një ekip të frikshëm,” i tha ai Esporte Interativo.

“Më kujtohet që ata i ka përcjell shumë kur luante Nedved. Kam ndërruar edhe fanellat me të.

“Duke thënë këtë, unë jam ende një lojtar i Real Madridit dhe kam një kontratë në fuqi.

“Nuk e di ku kanë ardhur thashethemet. Do të thosha nëse do të kishte një marrëveshje ose negociata do të kishte ndodhur”, ka thënë ylli i Juves.

Marcelo dhe Ronaldo ishin të njohur për lidhjen e tyre të ngushtë para se Nr7 të bashkohet me Bianconerin verën e kaluar.

“Ne ishim trajnuar për finalen e fundit të Ligës së Kampionëve kundër Liverpoolit dhe ai më tha: ‘Po largohem. “Pra, po, ai më rrëfeu para ndeshjes dhe më duhej të gënjeja” zbuloi Marcelo./ORAinfo/

Komento: