“E lënë mëndët” Mourinhon, ofron 90 milionë për yllin e Seria A

15:12 | 09 Dhjetor 2018

Manchester United,është thënë se do të paguajë mbi 90 milionë funte (100 milion euro) për të nënshkruar qendrën mbrojtësin e Napoit, Kalidou Koulibaly, raporton The Times përcjell ORAinfo.

Zyrtarë të lartë nga United u takuan kohët e fundit me klubin e Serie A për të negociuar një marrëveshje dhe janë cituar një tarifë rekord botëror për 27-vjeçarin.

Sipas gazetave, Duncan të The Sunday Times, Senegalezi është objektivi prioritar i sezonit të ri për menaxherin e Djajve të Kuq, Jose Mourinho, pasi ai kërkon të përmirësojë fazën e mbrojtjes së ekipit.

Megjithatë, është raportuar se United do të duhet të paguajë një rekord botëror për një mbrojtës nëse ata duan të largojnë lojtarin nga Stadio San Paolo./ORAinfo/

Komento: