“E lënë mëndët” Valverden, ofron 120 milionë për yllin e madh – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

“E lënë mëndët” Valverden, ofron 120 milionë për yllin e madh

15:07 | 04 Janar 2019

Raportet në Itali sugjerojnë se Barcelona është e gatshme të paguajë rreth 120 milionë euro për Kalidou Koulibaly përcjell ORAinfo.

Senegalezi është bërë i njohur si një nga mbrojtësit më të mirë në botë dhe Partenopei hodhi poshtë ofertat nga Anglia verën e kaluar.

Tani edhe pse gazeta napoletare Il Mattino raporton se Barça është gati të paraqitet me një ofertë prej 120 milion euro.

Edhe Real Madridi është i interesuar, dhe presidenti i Napolit, Aurelio De Laurentiis, do të shpresojë të shkaktojë një luftë oferte për Koulibalisë./ORAinfo/

Komento: