“E mbyta dhe e godita me sëpatë”, rrëfimi i të autorit të vrasjes së dyfishtë: Vëllai më ngacmonte gruan – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

“E mbyta dhe e godita me sëpatë”, rrëfimi i të autorit të vrasjes së dyfishtë: Vëllai më ngacmonte gruan

12:15 | 28 Janar 2023

80-vjeçari Xhevat Sinani i cili vrau gruan dhe vëllain e tij në Tërvol të Gramshit ka dhënë dëshmi kontradiktore dhe të ndryshme, pasi rezulton se vuan dhe nga probleme të shëndetit mendor.

Në dëshminë e tij të dytë Sinani ka pohuar se si fillim ka vrarë vëllain e tij me sëpatë në oborrin e banesës dhe më pas ka shkuar brenda dhe ka dhunuar të shoqen, të cilët dyshohet se e ka mbytur dhe më pas goditur me sëpatë. Krimi dyshohet se ka ndodhur për motive xhelozie, pasi i moshuari mendonte se vëllai, Shaqiri i ngacmonte gruan, Zegjinenë, 72 vjeçe.

“Gruan e torturova dhe e mbyta. Vuajti shumë, e godita dhe me sëpatë. Vëllai nuk vuajti”, mësohet të jetë shprehur në dëshminë e tij makabre 80-vjeçari.

Komento: