E pabesueshme: 9 mijë vetëtima godasin këtë qytet – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

E pabesueshme: 9 mijë vetëtima godasin këtë qytet

18:16 | 27 Gusht 2019

Nëntëmijë vetëtima godasin Madridin për gjashtë orë.

Trafiku rrugor dhe i metrosë janë çrregulluar në Madrid për shkak të përmbytjeve që kanë kthyer rrugët e kryeqytetit në lumenj për shkak të reshjeve të mëdha, thanë autoritetet lokale.

Stuhitë vonuan fluturimet dhe përmbytën tunele dhe parkingje. Përdoruesit e mediave sociale kanë postuar foto që tregojnë se si ujë merr makinat dhe kontejnerët e mbeturinave, dhe në disa vende mund të shihen grumbuj breshëri, të cilat në disa vende ishin më të mëdha se një top pingpongu.

Shërbimet e Urgjencës thanë se askush nuk u lëndua nga stuhia dhe se janë ndërmarrë ndërhyrje relativisht të vogla, siç është heqja e degëve nga rrugët ose në rastet e garazheve të përmbytura, bodrumeve dhe ambienteve tregtare.

Shërbimi Meteorologjik i Spanjës tha se 9,000 vetëtima u regjistruan gjatë stuhisë gjashtorëshe.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!