E pabesueshme ajo çfarë ka bërë Icardi për Interin

16:50 | 16 Dhjetor 2018

Mauro Icardi,po bëhet gjithnjë e më vendimtar për Interin, pasi golat e tij kanë sjellë 12 pike të Serie A këtë sezon.

Argjentinasi shënoi fituesin kundër Udinese mbrëmë me një penallti të stilit Panenka përcjell ORAinfo.

Ishte gol i nëntë i Serie A i sezonit, i 13-ti duke përfshirë edhe Coppa Italia.

Edhe pse kjo shifër është në të vërtetë më e ulët se sezoni i kaluar, statistikat tregojnë se synimet e Icardi janë bërë më të rëndësishme.

Ata kanë qenë vendimtare për të fituar 12 pikë shtesë të Serie A gjatë fushatës aktuale.

Statistikat e 25-vjeçarit janë të jashtëzakonshme, duke shënuar 119 gola në 203 paraqitjet e Serie A për Sampdorian dhe Interin.

Në një fanellë të Nerazzurri, ai ka gjetur neto 119 herë në 200 ndeshje konkurruese./ORAinfo/

Komento: