E papritur, kaq janë shtrenjtuar kafet në Kamenicë – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

E papritur, kaq janë shtrenjtuar kafet në Kamenicë

21:06 | 21 Maj 2019

Në Kamenicë janë shtrenjtuar kafet.

“Nescafe” që piu i kushtoi 50 cent. Por, për një të njëjtë, Esat Bajrami nga Kamenica pas dy javësh do të paguajë 20 cent më shumë.

Kjo pasi kafiteritë dhe restorantet e kësaj komune morën vendim ta rrisin çmimin e kafesë me përfundimin e muajit të Ramazanit.

E ky shtrenjtim, këtij po i duket i lartë. Por një qytetar tjetër thotë se kush s’ka të holla le t’i reduktojë kafet.

Kjo marrëveshje nuk ekziston në letër, por Klan Kosova mëson se pronarët e bizneseve u takuan një ditë më parë dhe ranë në ujdi gojarisht.

Komento: