E papritur: Mediat serbe zjarrin në katedrale e lidhin me Kosovën: Mallkim nga zoti… – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

E papritur: Mediat serbe zjarrin në katedrale e lidhin me Kosovën: Mallkim nga zoti…

23:36 | 15 Prill 2019

Katedralja Notre Dame është përfshir nga zjarri.

Në nëntorin e vitit të kaluar në mesin e flamujve të shumë shteteve të botës që u vendosën në katedralën franceze, për të shënuar 100-vjetorin e Luftës së Parë Botërore, zuri vend edhe flamuri i Kosovës.

Kjo gjë pati hidhëruar Serbinë, të cilët tani kur kjo fatkeqësi goditi objektin simbol të Parisit, po ironizojnë me ngjarjen.

Mediat serbe e cilësuan këtë incident si “Mallkim nga Zoti për vendosjen e flamurit kosovar”.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!