E papritur! Valverde largohet nga Barcelona? – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

E papritur! Valverde largohet nga Barcelona?

22:44 | 01 Janar 2019

Duket se po vjen një lajm jo shumë i mirë për Barcelonën.

Ky sezon mund të jetë i fundit për Ernesto Valverden në krye të Barcelonës.

Në një intervistë për Barca TV, ai është shprehur se nuk është i sigurt se nëse do të jetë trajner i Barcelonës sezonin e ardhshëm.

“Nuk e di se çka do të bëjë sezonin e ardhshëm. Në këtë kohë të futbollit, kush e di? Ne të gjithë e dimë se si shkojnë gjërat. Asnjëherë nuk mendoj për kohë të gjatë”, u shprehë spanjolli.

Për Valverden ky është sezoni i dytë në klubin katalunas. Në sezonin e parë arriti të fitoi ‘La Ligan’, ‘Kupën e Mbretit’ dhe ‘Super-Kupën e Spanjës’.

Spanjolli ka kontratë deri në vitin 2020 me Barcelonën.

Komento: