E pranon Chiellini, i frikësohet këtij lojtari të Milanit

18:48 | 15 Janar 2019

Giorgio Chiellini dëshiron që Juventusi të “kthejë baticën” e humbjeve të Supercoppa kundër Milanit dhe e di se si ta neutralizojë Gonzalo Higuain.

Edhe pse Juventusi ka fituar gjashtë takimet e fundit me Milanin në të gjitha garat, ata humbën në Supercoppa të dhjetorit 2016 në Doham përcjell ORAinfo.

“Ne kemi ndryshuar shumë për dy vjet, por sigurisht që është një trofe që na intereson dhe dëshirojmë të fitojmë”, tha Chiellini në konferencën e tij për shtyp.

“Ky takim vjen në mes të sezonit, kështu që është ndryshe nga të luajturit në gusht, por mbetet një garë e rëndësishme dhe ne duhet ta provojmë veten me veprime sesa me fjalë, sepse ne i lejojmë disa shumë prej këtyre trofeve të kalojnë nëpër gishta në vitet e fundit dhe kjo është një turp.

“Ne duam të ndryshojmë atë prirje që na ka parë të humbasim dy finalet e fundit të Supercoppa, dhe kjo është një mundësi ideale. Do të jetë një ndeshje e vështirë, por objektivi është që të fillojmë 2019 duke hequr një trofe mbi kokat tona “.

“Gonzalo është një sulmues dhe lojtar i madh, sepse ai ndihmon ekipin e tij të luajë futboll të mirë dhe mund të jetë gjithashtu vdekjeprurës. Nëse ai fillon të krijojë shanse, ai mund të bëhet shkatërrues për mbrojtjen tonë”, ka thënë Chiellini./ORAinfo/

Komento: