E pranon lojtari i Milanit: Ky trajner është më i ashpër se Gattuso – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

E pranon lojtari i Milanit: Ky trajner është më i ashpër se Gattuso

13:55 | 15 Shkurt 2019

Franck Kessie pranon se ai ka rënë shumë, sidomos në kundërsulmet dhe pretendon se Gian Piero Gasperini ishte ‘më i ashpër’ sesa ai Gennaro Gattuso te Milani.

“Sot kam shanse por bëj shumë, veçanërisht në kundërsulm”, tha ai për DAZN, përcjell ORAinfo.

“Kjo është pjesërisht sepse jam i lodhur kur shkoj në golin e kundërt dhe pjesërisht sepse në Atalanta, unë u bashkova me më shumë lojtarë në pushim”.

“Sidoqoftë, Gattuso më jep inkurajim çdo ditë për të dhënë më shumë. Ai më kërkon të jem më i guximshëm”, tha ai.

“Sesionet e trajnimit të Gasperinit ishin më të ashpra. Ne me të vërtetë u zhvillua shumë dhe Gasperini ishte më i egër se
Gattuso, edhe nëse kjo nuk duket të jetë rasti, sepse Gattuso bën thirrje më të larta”, tha ai

“Unë jam shumë i zjarrtë sepse Liga e Kampionëve është konkursi më i madh në Evropë dhe unë do të bëj çmos për të arritur atje”.

“Atalanta nuk janë rivalët tanë të vetëm për Ligën e Kampionëve. Ne duhet të mendojmë për veten e parë dhe të përpiqemi të fitojmë çdo ndeshje “.

Kessie më pas sqaroi pse nuk festoi pasi Krzysztof Piatek shënoi golin e tretë të rossonerit kundër Cagliarit fundjavën e kaluar dhe pse ai nuk mori numrin 19 pas daljes së Leonardo Bonucci.

“Pas qëllimit është normale që të gjithë të shkojnë për të festuar me Piatek, por pashë që Calhanoglu kishte rënë me kokë pas goditjes së tij dhe u shpëtua nga Cragno, kështu që unë shkova për ta përqafuar atë”, tha ai. /ORAinfo/

Komento: