E provokoi keq, mënyra se si Usyk u përgjigj ndaj Fury është e jashtëzakonshme

12:05 | 19 Maj 2024

Boksieri ukrainas Oleksandr Usyk është mbreti i peshave të rënda, pasi mposhti Tyson Furyn.

Usyk triumfoi ndaj Furyt me vendim të ndarë të gjyqtarëve, duke u shpallur kampion i padiskutueshëm i peshave të rënda.

Ukrainasi e arrin këtë për herë të parë që nga Lennox Lewis në vitin 2000. Ka raportime të ndryshme gjatë orëve të fundit për një rimeç mes tyre në muajin tetotr.

Një video e jashtëzakonshme nga meçi është postuar në rrjetet sociale, duke analizuar fillimin e meçit dhe provokimet e mëdha që Fury kishte ndaj Usyk, por pastaj përfundoi keq nga goditjet e ukrainasit pak kohë më pas.

Komento: