E tepron Gattuso, e krahason Piatekun me këtë sulmues – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

E tepron Gattuso, e krahason Piatekun me këtë sulmues

17:49 | 28 Janar 2019

Gennaro Gattuso e ka krahasuar djalin e ri të Milanit Krzysztof Piatek me Jon Dahl Tomasson dhe thotë se Mattia Caldara dhe Lucas Biglia do të kthehen brenda javës.

Tomasson nuk arriti të mbante vendin e parë në Milano, por shënoi 35 gola në tre sezone, duke fituar një Ligë të Kampionëve dhe duke fituar lavdërime për cilësitë e tij, ndërsa Caldara dhe Biglia kanë kanë luajtuar për disa muaj për shkakë të lëndimeve.

“Ne duhet të marrim nga ku kemi mbetur në 50 minutat e para, duke treguar të njëjtin karakter”. tha Gattuso për Milan TV përpara ndeshjes që do të zhvillohet të martën me Napolin në kudër të Kupës së Italisë, përcjell ORAinfo.

“Ne duhet të kemi dëshirën për të luajtur dhe për të treguar fytyrat tona, duke dribluar mirë. Kemi nevojë për përvojë. Ne jemi një ekip i ri dhe ne kemi nevojë për lojëra si këto”, ka thënë ai.

“Që të kthehemi në konkurrencë, ne kemi nevojë për qëndrueshmëri në shfaqjet, lojën dhe mentalitetin tonë”, ka thënë ai.
Ai ka folur edhe për sulmuesin e ri të Milanit, Piatek.

“Piatek më kujton Tomassonin. Ai kishte disa karakteristika shumë specifike”, tha Gattuso.

“Piatek sapo është bashkuar, por më pëlqen tashmë. Ai është një djalosh kurioz që shikon fotot në Milanello, ai pëlqen të vëzhgojë, të flasë dhe të përjetojë strukturën”, pohoi ai. /ORAinfo/

Komento: