E zbulon Shaqiri: Ja çka me tha Klopp pas pjesës së parë

14:32 | 06 Dhjetor 2018

Xherdan Shaqiri vlerësoi “guximin” e Liverpoolit pasi ata nga disavantazhi fituan në Burnley të mërkurën mbrëma.

Njëri nga futbollistët më në formë të Premierligës ka zbuluar bisedën me trajnerin Jurgen Klopp pas pjesës së parë që i frymëzoi deri te fitorja, shkruan Indeksonline.

“Ai vetëm tha se ne duhet të jemi më shumë në lojë, më të gjallë në lojë dhe të fitojmë topin më shumë, sepse shumë herë kemi luajtur jo përpara, por përsëri”, tha Shaqiri.

“Ne nuk ishim saktësisht të përsosur për të marrë topin, por në pjesën e dytë ne bëmë më mirë dhe menaxhuam lojën shumë mirë dhe pastaj shënuam tre gola”.

“Ne duhet të jemi të guximshëm në këto ndeshje. Ne e dimë se do të kemi shumë posedim, por natyrisht që duhet të mbrojmë mirë. Ata shënuan – Nuk e di nëse ishte një faull [mbi portierin] apo jo, por ata vendosën të japin golin. Qëndruam e qetë dhe u përpoqëm ta menaxhonim lojën dhe të qëndrojmë në lojë dhe në fund meritonim të fitonim. Ishte më e rëndësishmja të marrim tre pikë nga këtu, të cilën e dimë nuk është e thjeshtë, kështu që në fund jemi të lumtur”.

“Është gjithmonë e vështirë për të luajtur këtu, kam luajtur me Stoke këtu dhe ishte edhe një ditë e ftohtë, me shi, kështu që nuk është e thjeshtë të luajmë këtë lojë, por e kemi arritur shumë mirë dhe plotësisht meritojmë të fitojmë ndeshjen“, ka përfunduar Xherdan Shaqiri.

Liverpool së bashku me Manchester Cityn janë dy skuadrat e vetme të Premierligës që nuk kanë pësuar humbje këtë sezon.

Komento: