Edhe 23 zyrtarë policorë në Prizren do të testohen të shtunën për koronavirus – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Edhe 23 zyrtarë policorë në Prizren do të testohen të shtunën për koronavirus

00:02 | 23 Maj 2020

Të shtunën testohen për Covid-19 edhe 23 zyrtarë policorë në Prizren.

23 zyrtarë policorë të stacionit në Prizren, nesër pritet t’i nënshtrohen testimit për koronavirus.

Këtë e ka konfirmuar për Klan Kosovën, Zyrtari për informim i Policisë në Prizren, Shaban Osmanollaj.

Ky vendim për testim vjen pasi në këtë stacion policor të rajonit të Prizrenit, 12 zyrtarë policorë nga 20 të testuar sot, dolën pozitivë me Covid-19.

Osmanollaj ka shtuar se të infektuarit tashmë janë vetëzioluar dhe nuk kanë deri tani ndonjë simptomë shqetësuese shëndetësore.

Ai tha se zyrtarët policorë të infektuar kryenin detyra të patrullimit edhe nga tereni edhe nga stacioni dhe sipas tij është mundësia që ata të kenë pasur kontakt edhe me qytetarë por edhe me zyrtarë të tjerë policorë.

Komento: