Edhe Astrit Haraqija përfshihet në përplasjen Osmani-Veliu: Kapuqit të ri duhet me ju rujtë – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Edhe Astrit Haraqija përfshihet në përplasjen Osmani-Veliu: Kapuqit të ri duhet me ju rujtë

14:52 | 14 Dhjetor 2019

Astrit Haraqija përfshihet në përplasjen Osmani-Veliu.

Në përplasjen mes Agim Veliut e Vjosa Osmanit për fotografinë me Kurtin në hollin e Kuvendi të Republikës së Kosovës, është përfshirë edhe ish-ministri i Kulturës nga radhët e LDK’së, Astrit Haraqija.

Në profilin e tij Haraqija ka thënë se “Kapuqit të ri duhet me iu rujtë, se s’ka pas kurrë kapuq”.

Përplasja mes dy nënkryetarëve të LDK’së, Vjosa Osmanit dhe Agim Veliut, ka filluar pasi ky i fundit i ka kërkuar Osmanit llogari për takimin e rastësishëm të ndodhur dje në hollin e Kuvendit të Kosovës me kreun e VV’së, Albin Kurtin.

“E more Gima (B) thojsha kur ta hapë bunarin e ri mos harro të vjetrin,..: Kapuqit të ri duhet me ju rujtë , se ska pas kurrë kapuq,…..”, ka shkruar Haraqija.

Komento: