Edhe një tjetër ngjarje e rëndë, tani në Gjakovë – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Edhe një tjetër ngjarje e rëndë, tani në Gjakovë

20:00 | 22 Prill 2019

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur edhe në Gjakovë.

Një punëtor është lënduar në rrugën “Bujar Roka” në Gjakovë, pasi është shembur një pjesë e dheut në një vend ku punohej.

Lajmin e ka konfirmuar majori Kristë Gjokaj, dhe ka treguar se personi që është lënduar është jashtë rrezikut për jetë.

Ai ka thënë se i njëjti është dërguar për trajtim mjekësor.

“Gjatë ditës së sotme një person në Gjakovë është lënduar pasi që në një objekt është shembur dheu dhe e ka zënë punëtorin. Punëtorët kanë arritur ta nxjerrin nga objekti. Personi është jashtë rrezikut për jetë ndërsa në vendngjarje ka dalë inspektori i punës dhe prokurori kujdestar”, tha Gjokaj

Komento: