Edi Rama i reagon përsëri Ilir Metës për Cakajn: Oh çfarë marre

19:16 | 10 Janar 2019

Kreu i Qeverisë së Shqipërisë, Edi Rama ka goditur përsëri presidentin shqiptar Ilir Metën, për ministrin kosovar Gent Cakaj.

Edi Rama, ka reaguar sërish pas një statusi të presidentit Ilir Meta, lidhur me debatin për mos dekretimin e Gent Cakajt si Ministër i Jashtëm.

Rama ka thënë se Meta ka shkelë Kushtetutën dhe sipas tij Gent Cakaj është më i ditur të paktën 1000 herë se ai.

Shkrimi i plotë i Edi Ramës

Që presidenti ynë të shkelë Kushtetutën, godasë qeverinë, nëpërkëmbë një djalë të ri e të paktën 1000 herë më të ditur se ai, duke u marrë paturpësisht me fjalë si të ishte Dëshmitari X…Oh çfarë marre! IM me qyqarët e kadrinjtë mbrojnë Kosovën nga një shqiptar i Kosovës Pupupu.

Komento: