Edi Rama kërkon falje publike, shikoni çfarë ka bërë – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Edi Rama kërkon falje publike, shikoni çfarë ka bërë

19:01 | 08 Shkurt 2019

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka kërkuar falje publike për fjalori në Parlament.

“Dua të kërkoj falje për ditën e enjte. Shkojmë në kasollen e qenve dhe një shprehje thotë: Kush fle me qenin ngrihet me pleshtin”.

Kryeministri Edi Rama ka kërkuar falje publike për gjuhën e përdorur të enjten e shkuar në seancën parlamentare gjatë replikës me ish-kryeministrin Sali Berisha, shkruan Top Channel.

Rama e bëri këtë deklaratë gjatë takimit të parë publik me ciklin kombëtar “Bashkia që duam”, nga qyteti i Korçës.

Komento: