El Sharaawy rezulton pozitiv me koronavirus – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

El Sharaawy rezulton pozitiv me koronavirus

13:58 | 24 Janar 2021

El Sharaawy rezulton pozitiv me COVID-19, shtyhen testet mjekësore tek Roma.

Stephan El Sharaaëy nuk ka lajme të mira në rikthimin e tij në Itali.

Sipas, “Tuttomercatoëeb.com”, El Sharaaëy ka rezultuar pozitiv dhe nuk do të mund të mbajë testet mjekësore që ishin paraparë këtë mëngjes në orën 9:00 tek “Giallorossët”, transmeton lajmi.

27 vjeçari ishte pjesë e Romës nga viti 2016 deri në vitin 2019 ku u tranferua në Kinë. Ai ka regjistruar 93 paraqitje për klubin dhe ka shënuar 26 gola.

El Sharaaëy ka rezultuar pozitiv me COVID-19 në testimin e tij të fundit, ai është izoluar dhe është duke ndjekur protokollin anti-COVID-19.

Sipas artikullit, pas El Sharaaëyt, tek Roma kanë rezultuar edhe dy raste pozitive të stafit pas ndeshjes ndaj Spezias.

Komento: