Elliot bllokoi tranferimin e yllit të madh në “San Siro” – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Elliot bllokoi tranferimin e yllit të madh në “San Siro”

18:38 | 10 Shkurt 2019

Siç është raportuar në Itali, ishlojtari i Barcelonës Denis Suarez ishte një nga synimet kryesore të AC Milan këtë dimër.

Megjithatë, edhe pse një marrëveshje ishte arritur nga drejtori sportiv i Rossonerëve, një marrëveshje nuk u finalizua në fund përcjell ORAinfo.
 
SportItalia zbulon se pronarët e Milanit, Elliott Management, kanë hyrë dhe kanë bllokuar marrëveshjen.

Raporti thotë se agjenti i Denis Suarez kërkoi një komision të lartë, të cilin fondi amerikan i mbrojtjes nuk ishte tepër i gatshëm për të lejuar. Prandaj, pavarësisht nga të gjitha detajet që janë në vend, transferimi u bllokua.
 
Kjo lejoi klubet e tjera që të ri-hyjnë në garën për futbollistin spanjoll. Arsenali arriti ta bënte lëvizjen e pezulluar nga Milan, duke nënshkruar lojtarin në ditët e fundit të tregut të transferimit./ORAinfo/

Komento: