Elliot jep lajmin e madh për rossonerët – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Elliot jep lajmin e madh për rossonerët

16:51 | 05 Shkurt 2019

Gianluigi Donnarumma është kthyer.

Pas një sezoni të vështirë, portieri 19-vjeçar ka bërë disa shfaqje mahnitëse, duke kontribuar në mbajtjen e Milanit pranë një vendi që dërgon në Ligën e Kampionëve.

Donnarumma kishte ngritje dhe ulje të sezonit të kaluar, pasi ai kishte për të mbajtur peshën e një rinovimi milioner në shpatullën e tij dhe performancat e tij të lartë deri tani këtë sezon kanë ndikuar gjithashtu në treg.

Mino Raiola, agjenti i tij, do të ketë kontakte të reja me disa klube të mëdha evropiane që kishin trokitur në derën e tij verën e kaluar. Megjithatë, kushtet ekonomike do të jenë shumë të ndryshme: një etiketë çmimi prej 30-40 milion euro u caktua verën e kaluar. Por ky çmim, sigurisht, nuk është më i vlefshëm.

Tani, vlera e Rossonerëve Donnarumma mes € 70/80 milion. Kostoja e operacionit, gjithsesi, nuk është e vetmja gjë që duhet ndryshuar pasi AC Milan tani kanë plane të reja për Gigion: Rossonerët nuk janë të shqetësuar për çështjet financiare të Fair Play, Presidenti Scaroni dhe Leonardo konfirmuan se vullneti i tyre nuk është të shesin portierin e tyre.

Elliott, me të vërtetë, dëshiron të ndërtojë një ekip fitues dhe Gigio është një pjesë e madhe e këtij plani./ORAinfo/

Komento: