Elliot jep lajmin e papritur rossonerëve – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Elliot jep lajmin e papritur rossonerëve

19:08 | 12 Shkurt 2019

Elliott Management Corporation ka bërë të ditur se Milan nuk ka nevojë të përforcohet në fazën e mbrojtës.

Milani synon Ligën e Kampionëve, por probleme dhe transferime nuk do të ketë në mbrojtje. Sepse aty, në të vërtetë, duke marrë parasysh përforcimet e sapo ardhura ka edhe bollëk përcjell ORAinfo.

Mattia Caldara dhe Andrea Conti, janë dy futbollistët bazë për Gennaro Gattuso për sezonin e ardhshëm. Dhe Tuttosport kanë shtuar edhe Cristian Zapata dhe Ignazio Abate që do jenë gjithsesi pjesë e klubit.

Paketa mbrojtëse qendror është tashmë në vend duke pasur parasysh Alessio Romagnoli dhe Mateu Musacchio nga njëra anë kthimit Ivan Strinic pas Ricardo Rodriguez dhe Diego Laxalt, tjetra prapa Abate e ylli Davide Calabria dhe Conti.

Duke pasur parasysh përvojën dhe profesionalizmin tyre, Elliott Management Corporation mund të binte dakord të rezervonte përpjekjet e ardhshme për të forcuar mesfushën dhe sulmin e jo mbrojtjen./ORAinfo/

Komento: