Elliott tronditë rossonerët, pranon ta shesë yllin e madh – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Elliott tronditë rossonerët, pranon ta shesë yllin e madh

17:14 | 15 Shkurt 2019

Për shkak të problemeve mes UEFA-s ,Elliott Management Corporation vlerëson shitjen e mesfushorit Kessie duke marrë parasysh edhe interesat e shumta.

Megjithatë, kjo ai është i paprekshëm në fushë, në çdo kohë dhe cilado që është trajneri.

Në kohën me Vincenzo Montella dhe tani me Gennaro Gattuso ai luajti 4,603 minuta për 54 paraqitje të përgjithshme sezonin e kaluar: një rekord në historinë e Milanit, më shumë se 4,320 minuta nga Andra Pirlo në Ligën e Kampionëve të fundit 2006-07 përcjell ORAinfo.

Pavarësisht nga çdo gjë, duke përfshirë një kontratë deri në vitin 2022, Kessié mund të përshëndeste Djallin në fund të sezonit. Siç raportohet nga edicioni i sotëm i Tuttosport, Kessie ka vëmendjen e tre klubeve angleze gravitojnë: Chelsea, Arsenal dhe Tottenham./ORAinfo/

Komento: