Empoli – Inter, befasi në formacionet zyrtare – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Empoli – Inter, befasi në formacionet zyrtare

14:31 | 29 Dhjetor 2018

Sot do të luhen disa ndeshje interesante në kuadër të xhiros së 19-të të Serie A.

Interi do të luajë si mysafir ndaj Empolit në kuadër të xhiros së 19-të në Serie A duke filluar prej orës 15:00.

Skuadra e Luciano Spallettit kthehet nga fitorja ndaj Napolit në mesjavë, dhe sot kërkon që t’i marrë përsëri tre pikë për t’iu afruar Napolit që është në pozitën e dytë me pesë pikë më[ shumë se zikaltrit në vendin e tretë.

Empoli aktualisht është në pozitën e 16-të në tabelë me 16 pikë.

Në tri ndeshjet e fundit mes tyre, Interi ka dalë fitues në të tria ndeshjet.

Empoli: Provedel; Veseli, Silvestre, Rasmussen, Untersee, Pasqual; Acquah, Bennacer, Traoré; La Gumina, Caputo

Inter:

Komento: