Ende pa e veshur fanellën e Chelseas, Higuain po përballet me më të keqen

14:32 | 19 Janar 2019

Gonzalo Higuain është i gatshëm të bashkohet me Maurizio Sarri në Stamford Bridge dhe të bashkohet me Chelsea pas një magji zhgënjyese në AC Milan.

The Sun në Angli nuk kishte fjalë vlerësimi për lëvizjen e argjentinasit në Chelsea, pasi që tash ai më nuk ka çfarë dhuron as në futbollin anglez përcjell ORAinfo.

“Me të ri, me të vjetër”, shkruante tabloidi, duke iu referuar Hudson-Odoi ndoshta duke e lënë klubin të shkojë në Gjermani dhe blerjen e mundshme të Higuain.

Një biznes kritikuar nga shtypi për humbjen e mundshme të një prej talenteve më të rëndësishme në klub në favor të një lojtari i cili konsiderohet tashmë i dalë në pension./ORAinfo/

Komento: