Ende pa u rehatuar mirë me Milanin, ja ku mund të përfundojë Piatek – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Ende pa u rehatuar mirë me Milanin, ja ku mund të përfundojë Piatek

22:10 | 08 Shkurt 2019

Ish sulmuesi i Romës dhe Juventusit, Zibì Boniek foli për bashkëlojtarin e tij Krzysztof Piatek, i cili pati një ndikim mahnitës në Milan me tre gola të shënuar në tre paraqitjet e tij të para me klubin përcjell ORAinfo.

“Unë ende besoj se kjo nuk është më e mira që ai mund të bëjë”, tha Boniek.
“Në një vit ai do të jetë më i fortë se ai sot. AC Milan nuk janë në të mirë të tyre, por ata janë një nga 10 klubet më të mira në botë për marketing dhe traditë. Ata kanë nevojë për të ndërtuar një ekip të mirë tani ”

“Unë nuk mendoj se një lojtar gjithmonë duhet të mendojë për hapin tjetër të karrierës së tij. Ai është shumë i lumtur që është në Milan, pse nuk duhet të qëndrojë në klub pa menduar për ndonjë klub tjetër si Barcelona apo Real Madrid? “, ka thënë Boniek për Sky Sport.

Piatek shënoi dy herë në çerekfinale të Kupës së Italisë kundër Napoli duke i lejuar AC Milan për të siguruar një vend në gjysmëfinale.
Fundjavën e kaluar, sulmuesi polak bëri gjithashtu një gol kundër Romës, gjë që nuk ishte e mjaftueshme për Rossonerët që të merrnin të gjitha tri pikë në shtëpi./ORAinfo/

Komento: