Erdhi nga Kina, ja ku përfundoj studentja shqiptare – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Erdhi nga Kina, ja ku përfundoj studentja shqiptare

12:55 | 29 Janar 2020

Virusi në Kinë po vazhdon të marrë jetë njerëzish. Shumë qytetarë të vendeve të ndryshem të botë që gjenden në Kinë po tëntojnë të largohet sa me parë nga ky shtet.

Një studente shqiptare e ardhur së fundmi nga Kina është shtruar në spitalin e infektivit.

Mjekët bëjnë me dije se ajo është prekur nga një grip i thjeshtë dhe nuk ka shenja të coronavirus, përcjell Albeu.

Ditën e djeshme janë nisur drejt Shqipërisë dhe dy studentë të tjerë.

Kujtojmë se coronavirusi ka shkaktuar deri më tani 132 viktima dhe ka infektuar me mijëra të tjerë.

Komento: