Është dështak te Barça, por Vidal ka diçka në mendje

22:24 | 21 Dhjetor 2018

Ish-ylli i Juventusit Arturo Vidal u bashkua me Barcelonën këtë verë pori ai ka një objektiv në mendjen e tij, fitoren e Ligës së Kampionëve përcjell ORAinfo.

Ylli kilian foli për RAC1 për këtë çështje, duke treguar se është i gatshëm të luajë edhe 90 minuta për ekipin katalunas.

“Momenti? Ky është momenti më i mirë, kur mund të luaj të gjitha 90 minuta.
“ Kur të jeni 100 % të përgatitur fizikisht, atëherë mund të stërviteni mirë dhe të jeni sa më mirë në Barcelonë.

“ Nuk ka asnjë startues dhe përkrahje, kushdo që luan mirë dhe trajnon shumë, do të luajë . Uefa Champions ? Po ky është qëllimi ynë kryesor. Ne me siguri do t’i japim të gjithë këtë sezon për të fituar UCL”, ka thënë Vida./ORAinfo/

Komento: