Është gjetur pa shenja jete në Zvicërr, 4-vjeçari nga Kosova – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Është gjetur pa shenja jete në Zvicërr, 4-vjeçari nga Kosova

16:13 | 24 Maj 2019

Është gjetur pa shenja jete një 4-vjeçar nga Kosova.

Policia e Kantonit të Aargaut ka njoftuar pasditen e të premtes se ka gjetur trupin e pajetë të vogëlushit të shpallur të humbur, Zenel M. Ai është nxjerrë në Ëilnahern nga lumi Aare.

Policia Kantonale e Aargaut dhe forcat e shpëtimit e kanë kërkuar që nga mbrëmja e të enjtes vogëlushin shqiptar në Möriken-Ëildegg AG.

Të enjten mbrëma u zhduk një djalosh 4-vjeçar, me emrin Zenel M. Kërkimet vazhduan deri në orët e vona të së enjtes dhe të premten.

Ai ishte duke luajtur në një shesh lojërash në Wildegg AG, së bashku me nënën e tij dhe papritur ishte zhdukur, shkruajnë mediat zvicerane, përcjell albinfo

Aty afër ishte edhe një lumë dhe policia dyshonte se mund të kishte rënë në të, pasi nuk gjendej askund. Madje, ishin përdorur edhe helikopterët për të gjetur djaloshin 4-vjeçar.

Kërkimi vazhdoi të premten dhe është gjetur i pajetë nga punëtorët e shpëtimit,.

Detaje të tjera do të jepen më vonë.

Komento: