Është në formë të mirë, ylli italian nuk ftohet nga kombëtarja – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

Është në formë të mirë, ylli italian nuk ftohet nga kombëtarja

20:14 | 15 Mars 2019

Ndonëse është në një formë mjaft të mirë tk Marseille, Mario Balotelli nuk po figuron në emrin e lojtarëve që do ta përfaqësojnë Italinë në Euro 2020.

Roberto Mancini ka publikuar sot listën për dy ndeshjet e para të Italisë.

Italia do të përballet me Finlandën dhe Lihtenshtajnin në dy ndeshjet e para.

Quagliarella dhe Ciro Immobile janë preferuar më shumë për qendrën e sulmit. Më poshtë lajmi.net ua përcjell listën e plotë të Italisë për këto dy ndeshje.

Portierët: Alessio Cragno, Gianluigi Donnarumma, Mattia Perin, Salvatore Sirigu

Mbrojtësit: Cristiano Biraghi, Leandro Bonucci, Giorgio Chiellini, Alessandro Florenzi, Armando Izzo, Gianluca ManciniCristiano Piccini, Alessio Romagnoli, Leonardo Spinazzola

Mesfushorët: Nicolo Barella, Bryan Cristante, Jorginho, Stefano Sensi, Marco Verratti, Nicolo Zaniolo

Sulmuesit: Federico Bernardeschi, Federico Chiesa, Stephan El Shaaraëy, Vincenzo Grifo, Ciro Immobile, Moise Kean, Kevin Lasagna, Leandro Pavoletti, Matteo Politano, Fabio Quagliarella

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!