Është yll te Arsenali, por ai mund të përfundojë te Inter

14:04 | 09 Dhjetor 2018

Ekipi i Topçinjve ka dhënë një lajm befasues.

Arsenali do të konsideronte shitjen e Mesut Ozil për vetëm 25 milionë funte (32 milion dollarë) në janar, raporton The Sun përcjell ORAinfo.

Topçinjër janë në kërkim për të marrë pagat e tij prej 350,000-një javë dhe përfaqësuesit e tij shpresojnë të ndërmjetësojnë me një marrëveshje me ekipin italian, Inter.

Juventusi,gjithashtu mund të jetë një opsion, por ka më pak gjasa që bianconerët të bëjë lëvizjen në afatin kalimtar të dimrit.

Gjermani ka luftuar për tu bërë pjesë e ekipit të parë të Unai Emery në javët e fundit ani pse Topçinjët kanë qenë në formë të bujshme këtë edicion./ORAinfo/

Komento: