Fabregas-Milan, vjen lajmi i papritur

14:03 | 08 Dhjetor 2018

Gjigantët e Serie A, AC Milan mund të ndihmohen nga Denis Suarez në transferimin e yllit të Chelseat Cesc Fabregas në janar.

Rossonerët janë të etur për të rritur mundësitë e tyre në mesfushë në janar dhe Fabregas është thënë të jetë një prej objektivave, pasi që nuk luan në Chelsea dhe ka rënë poshtë renditjes nën udhëheqjen e Maurizio Sarri përcjell ORAinfo.

Një raport nga Calciomercato.it sugjeron se Milan mund të ndihmohet në ndjekjen e tyre për Fabregas nga Denis Suarez, nëse ai do të shkojë te Chelsea në dritaren e ardhshme të transferimit të janarit.

Ndërsa Suarez është gjithashtu një objektiv i Milanit, ai duket se nuk është i arritshëm për ta për shkak të kërkesave të Barcelonës, të cilat janë mbi 40 milionë euro nëse ai nuk del në kredi.

Megjithatë, Chelsea po tentojë ta rrëmbejë Denisin dhe nëse ata bëjnë një lëvizje për të, pozicioni i Fabregasit në anën tjetër do të largohet. Nëse kjo ndodh, Fabregas do të jetë në buzë largimit nga Chelsea./ORAinfo/

Komento: