Fabregas thyen heshtjen, flet për Milanin

08:30 | 15 Dhjetor 2018

Cesc Fabregas ka hapur për betejat e tij në Chelsea në mes të lidhjeve me Milan, pasi që ka pasur kohë të limituar në lojërat e Chelseas.

“Unë e di se çfarë është roli im, dhe për fat të keq nuk është kjo që unë dua. Është një situatë e vështirë për mua. Sigurisht, luaj kupa dhe në Ligën e Evropës, unë nuk jam dikush që do të ankohem apo jo më së miri, gjithmonë do ta ul fytyrën time dhe do të punoj kur të kem nevojë “, tha ai, përcjell ORAinfo.

Mesfushori ka qenë shumë i lidhur me Milanin, pasi Rossonerët po kërkojnë disa përforcime në janar.
Përveç kësaj, kontrata e Fabregas skadon verën e ardhshme, gjë që e bën atë një objektiv të nxehtë në treg.

“Kam një ide të qartë, por ne do të shohim se çfarë ndodh. Është shumë herët për të folur për këtë”, përfundoi Fabregas. /ORAinfo/

Komento: