Fabregas vendos ku të transferohet, mësoni se a është Milani apo Monaco – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Fabregas vendos ku të transferohet, mësoni se a është Milani apo Monaco

08:36 | 02 Janar 2019

Duket se Cest Fabregas ka vendosur për të ardhmen e tij.

Është bërë me dije se Fabregas do të largohet nga Chelsea.

Cesc Fabregas kërkon të luajë më shumë, por që Maurizio Sarri nuk po i jep më shumë hapësirë.

Chelsea dëshiron që mesfushori spanjoll të qëndroj, mirëpo ai kërkon të luajë standard dhe kjo gjë nuk është e mundur, përcjell lajmi.net.

Kështu, Monaco është duke tentuar që ta transferoj Fabregasin për 15 milionë euro, ndërsa skuadra londineze e di se nuk mund ta ndal largimin e tij.

Mesfushori spanjoll ka hyr në muajt e fundit të kontratës me skuadrën londineze, andaj në janar do të ndodhë largimi i tij.

Komento: