Fansat e Arsenalit po e urrejë Ozilin, kjo është arsyeja shokuese

16:40 | 07 Dhjetor 2018

Arsenali nuk ka qenë në gjendje të llogarisë në shërbimet e Mesut Ozil që nga 5 tetori, ndërsa gjermani është ankuar vazhdimisht për dhimbje të madhe të shpinës.

Unai Emery, trajneri i Arsenalit ka deklaruar se lojtari është duke punuar shumë për veten e tij për të qenë në gjendje të kthehet, por ai është akuzuar nga të tjerët që ai po vazhdon të luajë video-lojëra, Fortnite shumë dhe është sugjeruar që orët para një ekran po dëmtojnë shpinën e tij edhe ë shumë përcjell ORAinfo.

Sipas një raporti në Daily Star, faqja e internetit “Wasted on Fortnite” tregon se Ozil ka luajtur 5,221 ndeshje dhe kjo funksionon rreth pesë orë në ditë të lojës së videogame.

E përditshmja gjerman Bild ka konsultuar një ekspert mjekësor, i cili ka deklaruar se kjo varësia mund të zgjasë me të vërtetë dëmtimin e shpinës dhe vonimin e kthimit të tij në fushën e gjelbër./ORAinfo/

Komento: