Fassone e “tronditë” Milanin – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Fassone e “tronditë” Milanin

15:30 | 30 Dhjetor 2018

Ish-drejtori i Milanit ,Marco Fassone thuhet se padit klubin për 30 milion euro dëmshpërblim për shkarkimin e padrejtë përcjell ORAinfo.

Ish- shefi ekzekutiv ka ndërmarrë veprime ligjore kundër rossonerëve dhe çështja është në fazat fillestare, por më shumë detaje po fillojnë të shfaqen.

Sipas La Repubblica, avokatët e Fassone janë duke kërkuar 30 milion € pasi që klubi rossnerë e ka dëmtuar atë.

Fassone ishte figura kryesore në administratën e dështuar të Yonghong Li, së bashku me drejtorin e sportit Massimiliano Mirabelli.

Të dy u hoqën nga pozicionet e tyre pasi Yonghong Li dështoi në pagesat e kredisë, kështu që klubi u kthye në fondin e mbrojtjes së SHBA Elliott Management./ORAinfo/

Komento: