Fassone po tenton ta bankrotojë Milanin – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Fassone po tenton ta bankrotojë Milanin

11:06 | 22 Shkurt 2019

Çështja mes Milan dhe ish-drejtorit Marco Fassone do të vendoset 19 mars gjatë një seance.

Gazzetta dello Sport njofton se vendimi është marrë nga gjykata e punës në Milano që merret me çështjen pasi të dyja palët nuk arritën të arrijnë një marrëveshje të enjten.

Calcio e Finanza shkruan se shtyrja do të jetë ‘e dobishme’ për të parë nëse një zgjidhje jashtë gjykatës mund të gjendet para kësaj kohe, por pranon se do të jetë ‘e vështirë’, përcjell ORAinfo.

Fassone është duke paditur rossonerët, thuhet se në shumën prej 30 milion euro në dëm, për shkarkimin e padrejtë pasi u rrëzua nga Menaxheri i Elliottit verën e kaluar.

Calcio e Finanza vazhdon të shpjegojë se klubi i ofroi një dhuratë të ndarjes prej 55 milionë eurove më 25 korrik, por ai refuzoi ofertën, duke çuar në shkarkimin e tij. /ORAinfo/

Komento: