Fauci tregon deri kur do ta mbajmë maskën – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Fauci tregon deri kur do ta mbajmë maskën

19:35 | 21 Shkurt 2021

Fauci thotë se ka gjasa që të mbajmë maska edhe në 2022-tën.

Zyrtari amerikan i sëmundjeve infektive, Anthony Fauci tha se është e mundur që amerikanët do të mbajnë maska edhe në vitin 2022.

Megjithatë, ai pohoi se masat për të ndaluar përhapjen e coronavirusit do të relaksohen gjithnjë e më shumë ndërsa administrohen më shumë vaksina, raporton theguardian.

Afërsisht një vit që kur u regjistrua vdekja e parë e shkaktuar nga COVID-19 në SHBA, vendi po i afrohet 500 mijë vdekjeve nga virusi.

Amerika ka regjistruar 497,670 vdekje nga coronavirusi deri më sot sipas Universitetit Johns Hopkins.

Të shtunën, vendi regjistroi 1,831 vdekje të reja dhe 1,080 një javë më parë.

Komento: