Fauci tregon një fakt për vaksinën kundër COVID-19 – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Fauci tregon një fakt për vaksinën kundër COVID-19

13:43 | 17 Shkurt 2021

Fauci thotë se vaksina kundër COVID-19 duhet të jepet për çdo vit.

Drejtori i Institutit Kombëtar të Sëmundjeve Infektive dhe Alergjive në SHBA, Anthony Fauci, ka thënë se është e mundshme që vaksina kundër koronavirusit të jepet për çdo vit, sikurse vaksina kundër gripit sezonal.

“Shpresojmë që të mund ta mbajmë nën kontroll shpërthimin në mbarë botën… kur ka versione të ndryshme të virusit që qarkullojnë, të cilave duhet qasur në mënyra të ndryshme”, është shprehur Fauci për Spectrum News, transmeton KlanKosova.

Ai ka shtuar se shkencëtarët janë duke punuar për një vaksinë universale kundër COVID-19.

Komento: