Fenomeni Ronaldo po ia rrëmben yllin e madh Realit

20:50 | 15 Dhjetor 2018

Me performancat e fundit që Vinicius ka bërë në fushën e lojës, ai ka treguar se është një lojtar që mund të merret parasysh për ndeshjet e rëndësishme.

Dhe megjithëse me Santiago Solari, sulmuesi që përfaqëson ekipin U-20 të Brazilit ka pasur një rol të caktuar, duke llogaritur besimin për ndeshjet që janë me vështirësi të mesme, ai nuk është ende futbollist i cili ka fituar një vend të rëndësishëm te Reali përcjell ORAinfo.

Disa klube janë të interesuar për sulmuesin, për të lejuar atë që të zhvillojë më shumë minuta dhe për të vazhduar zhvillimin e potencialit që ai demonstron në çdo rast në të cilin atij i ofrohet.

Një nga skuadrat e para për të treguar gatishmërinë e tyre për të marrë detyrën e sulmuesit ishte Real Valladolid, klubi i kryesuar nga Ronaldo Nazario.

Ish-lojtari i ekipit të Los Blancos ka zbuluar në një intervistë, se ai i tha Florentino Perez drejtpërsëdrejti qëllimin e tij për t’u transferuar në Vinicius, por vetë presidenti i bardhë ka treguar se operacioni është i komplikuar./ORAinfo/

Komento: