Ferguson zbulon se kush do ta fitojë Premier League – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

Ferguson zbulon se kush do ta fitojë Premier League

13:15 | 15 Prill 2019

Legjenda e Manchester United, Alex Ferguson ka zbuluar se kush do ta fitojë Champions League.

Ish-futbollisti Jonathan Walters ka thënë se ish-trajneri legjendar i Manchester United, Alex Ferguson, ka thënë që Liverpool do ta fitojnë Premier Ligën sivjet.

Të Kuqtë gjenden në pozitën e parë me 85 pikë, dy më shume se City që ka një lojë më pak të zhvilluar.

Mirëpo këta të fundit i pret një orar më i vështirë në letër pasi që do të kenë punë me rivalin lokal, Manchester United, klub ky që Ferguson mendon se do ta ndalë kampionin në fuqi të Anglisë.

“Isha duke biseduar me Phil Bardsley-n dhe do ta jap një emër këtu, ai kishte ndenjur me Sir Alex Ferguson”, ka thënë Ëalters për BBC Radio 5 Live.

“Ai ndenji me të dhe mendon që Liverpool do ta fitojë. Ai mendon që Liverpool do ta fitojë sepse United do të nxjerrë dicka nga ndeshja me City-n”.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!