Festë në Milan, ja kush do të startojë sot kundër Sampdorias

09:30 | 12 Janar 2019

Milan pritet t’i japë Lucas Paqueta debutimin e tij që nga fillimi në Copa Italia me sot kundër Sampdorias.

Ndeshja do të luhet në orën 17:00.

Suso, Lucas Biglia, Jack Bonaventura, Andrea Bertolacci, Mattia Caldara dhe Ivan Strinic janë ende të lënduar, përcjell ORAinfo.

Është raportuar se trajneri i kuqezinjve Gennaro Gattuso do të luajë me nënshkrimin e tij të ri brazilian që nga fillimi.

21-vjeçari arriti nga Flamengo gjatë dritares së transferimit të janarit, duke u bërë më i shtrenjtë ndonjëherë nënshkrimit nga Brazili në Itali.

Gattuso duket të mbajë formacion 4-3-3 me Paqueta në mesfushë së bashku me Tiemoue Bakayoko dhe Franck Kessie.

Gonzalo Higuain në sulem me Samu Castillejo dhe Hakan Calhanoglu që ka të ngjarë të fluturojë për transferimin e Chelseat.

I vetmi në dyshim i vërtetë është midis Mateo Musacchio dhe Cristian Zapata në qendër.
Sa për Sampdorin, ata duhet të përdorin Gaston Ramirez në rolin trequartista pas Gianluca Caprari dhe në formën e veteranit Fabio Quagliarella, duke lënë ish-njeriun e Milanit Riccardo Saponara në stol.

Manolo Gabbiadini sapo ka ardhur nga Southampton dhe nuk pritet të marrë pjesë, ndërsa Edgar Barreto dhe Bartosz Bereszynski janë lënduar.

Fituesit vazhdojnë të përballen me Napoli ose Sassuolo në finalen e katërt.

Formacionet e mundshme:

Sampdoria: Rafael; Sala, Andersen, Tonelli, Murru; Praet, Ekdal, Linjt; Ramirez; Quagliarella, Caprari

Milan: Reina; Abate, Musacchio, Romagnoli, Rodriguez; Kessie, Bakayoko, Paqueta; Castillejo, Higuain, Calhanoglu. /ORAinfo/

Komento: