Festë te Milani, ja kush po rikthehet

14:10 | 23 Janar 2019

Mbrojtësi i Milanit, Mattia Caldara thuhet se do të kthehet në palestër në muajin e ardhshëm.

Sipas Gazzetta dello Sport, Milani pret që Caldara të jetë në dispozicion rreth mesit të muajit shkurtit, përcjell ORAinfo.

24-vjeçari u bashkua me Rossonerët si pjesë e marrëveshjes që e mori Leonardo Bonuccin përsëri Juventusi verën e kaluar.

Megjithatë, fushata e tij është shkatërruar nga një dëmtim i Akilit, duke e kufizuar atë në një paraqitje të vetme të Europa League.

Kthimi i Caldarës pritet ta stabilizojë mbrotjjën e Milanit.

Milan këtë sezon ka pasur probleme të mëdha me dëmtimin e lojtarëve dhe tani pritet që të lënduarit të rikthehen. /ORAinfo/

Komento: