Fjalët prekëse të zv/drejtorit të hotelit për kuzhinierin Përparim Babalija i cili humbi jetën pas infektimit me COVID-19 – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Fjalët prekëse të zv/drejtorit të hotelit për kuzhinierin Përparim Babalija i cili humbi jetën pas infektimit me COVID-19

11:16 | 23 Prill 2021

“Ishte shok shumë i madh”, fjalët e zv/drejtorit të hotelit për kuzhinierin Përparim Babalija i cili humbi jetën pas infektimit me COVID-19.

Kuzhinieri i njohur kosovar, Përparim Babalija, ka vdekur mëngjesin e djeshëm, si pasojë e infektimit me COVID-19.

Për vdekjen e tij kanë reaguar akterë publikë e miqë të tij. Ndërsa, për zëvendësdrejtorin e hotelit, Safet Mehmetaj ku ai punonte, Babalija ka qenë shumë shok i mirë.

“Ma shumë e majshim me poztivitet, ai e merrke me pzozitivtiet dikur jo pak kolli, dikur në infektivë prej infektivës në intenzivë. U boni ma mirë, i dulën rezultatet ma mirë, para disa ditëe me vëllain dhe babën e tij tu bisedu tu kontaktu thanë i kanë dalë rezultatet e mira. Po qe ndodhi sot në mëngjes.

U kon shok shumë i madh, mas pari si njeri si shok”, tha Safet Mehmetaj për rtv dukagjinin.

Komento: