Flasin ish-zyrtarët e SHIK-ut, Glauk Konjufca ishte në këtë organizate? – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Flasin ish-zyrtarët e SHIK-ut, Glauk Konjufca ishte në këtë organizate?

12:11 | 03 Shkurt 2019

A ishte Glauk Konjufca pjesëtarë i organizatës së SHIK-ut.

Asnjë prej ish-zyrtarët të ish-Shërbimit Informativ të Kosovës nuk kanë dashur të komentojnë këtë gjë.

Kanë thënë se nuk dëshirojnë të përfshihen në këtë debat. Njëri prej tyre ka thënë se vetëm Kadri Veseli mund të përgjigjet për këtë temë.

Veç Kadri Veseli mund të flasë nëse Glauk Konjufca ishte në SHIK për një vit. Kjo është përgjigja e Fadil Demakut, njërit prej ish-zyrtarëve të Shërbimit Informativ të Kosovës, pas konstatimeve të Dardan Molliqajt se Glauk Konjufca ishte pjesë e SHIK’ut për një vit.

Molliqaj ka paralajmëruar se do t’i tregojë edhe emrat tjerë të zyrtarëve të Vetëvendosjes që ishin pjesë e Shërbimit të udhëhequr nga Kadri Veseli, aktualisht Kryetar i PDK’së.

“Vete Kadri Veselin, ai mund të tregojë”, ka thënë Demaku, të dielën.

Ish-deputeti nga radhët e PDK’së ka thënë se nuk dëshiron të përfshihet në hajgaret e zyrtarëve të VV’së e PSD’së.

“Kësi hajgaresh nuk i komentoj”, ka shtuar ai.

Glauk Konjufca, aktualisht deputet i Vetëvendosjes, më herët, ka qenë pjesë e AAK’së.

Dardan Molliqaj tha se Konjufca ishte edhe në PDK. Ndërsa, tha se Shefi i deputetëve ishte për 365 ditë në SHIK.

Molliqaj nuk ka treguar se çfarë pozite ka pasur Konjufca dhe as sa është paguar për punën që ka bërë në organizatën e Kadri Veselit.

“S’di a e dini ju që Galuk Konjufca ka qenë një vit pjesë e SHIK’ut. Ai ka qenë në këtë shërbim para se të ishte pjesë e VV’së. Ti vetë Glauk ke qenë pjesë e SHIK. Dil e trego haptas që ke punuar aty”, ka thënë Molliqaj, në Kuvendin e Kosovës.

Komento: