Flet avokati i policit, tregon me kë shkoi vajza shkoi për të abortuar te gjinekologu – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Flet avokati i policit, tregon me kë shkoi vajza shkoi për të abortuar te gjinekologu

16:19 | 08 Shkurt 2019

Po vazhdon dëshmia e policit dhe avokatit të tij në lidhje me rastin e 16 vjeçares nga Drenasi.

Një ditë më parë, kur po vendosej rreth masës së paraburgimit ndaj policit të dyshuar Vesel Veseli, për keqpërdorim sek-sual, duke keqpërdor pozitën, si dhe për ndërprerje të palejuar të shtatzënisë, avokati i të dyshuarit, Bekim Kafexholli, para gjykatës ka deklaruar se e dëmtuara ka shkuar vetë në Ordinancën “Cerstina” për të abortuar.

Detaje të reja, Prokurori përshkruan para gjykatës rastin në Drenas

Në vendimin e gjykatës, që e posedon Koha Ditore, ai ka deklaruar fillimisht se klienti i tij nuk e njeh profesorin, të cilin e ka denoncuar e dëmtuara para policisë. Ka thënë se i dyshuari nuk ka bërë kurrfarë ndikimi apo presioni rreth denoncimit që ajo e ka bërë para policisë.

Komento: