Flet Muriqi pas fitores: Fitorja e sontme ishte plotësisht e merituar – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

Flet Muriqi pas fitores: Fitorja e sontme ishte plotësisht e merituar

23:20 | 10 Qershor 2019

Kosova sonte ka shënuar fitoren e madhe ndaj Bullgarisë.

Sulmuesi në formë i Kosovës, Vedat Muriqi ka thënë se fitorja e sontme ishte plotësisht e merituar.

Muriqi, i cili realizoi golin e barazimit ndaj Bullgarisë, gjithashtu është shprehur i lumtur me golin e shënuar.

”E kemi meritu fitoren, kemi mundur të shënojmë fitore edhe më thellë”.

”Sa i përket golit, jam shumë i lumtur. Është normale kjo gjë”.

”Ajo çka na solli deri te kjo fitore ishte besimi. Edhe pse e pësuam golin e dytë, ne sërish besuam”.

”Dy ndeshjet e ardhshme kanë me qenë më të vështira, por duhet të besojmë”, potencoi sulmuesi shtatëlartë.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!