Formacionet bazë: Bayern Munich me shumë mungesa ndaj Wolfsburgut – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Formacionet bazë: Bayern Munich me shumë mungesa ndaj Wolfsburgut

16:40 | 05 Shkurt 2023

Bayern Munich me shumë mungesa ndaj Wolfsburgut – formacionet bazë.

Bayern Munichu është mysafir i Wolfsburgut për ndeshjen që luhet në kuadër të javës së 19-të në Bundesliga.

Sfida që fillon në ora 17:30, do të luhet në stadiumin “Volkswagen Arena”.

Për këtë ndeshje, Wolfsburgu do të jetë vetëm pa Nmechan, që është i lënduar.

Në anën tjetër, Bavarezët kanë shumë mungesa si, Dayot Upamecano, Gravenberch, Lucas Hernandez, Sadio Mane, Manuel Neuer dhe Mazraoui, që po ashtu janë të lënduar.

Formacionet startuese:

Wolfsburg: Casteels; Baku, Bornauw, Lacroix, Van de Ven, Otávio; Arnold, Svanberg; Wimmer, Nmecha, Wind.

Bayern: Sommer; Cancelo, Pavard, De Ligt, Davies; Kimmich, Goretzka; Sané, Musiala, Coman; Müller.

Komento: